poniedziałek, 19 marca 2018

Miej odwagę być sobą. Młodość to stan umysłu.Kilka dni temu byłam świadkiem dyskusji dotyczącej kobiet po pięćdziesiątce i ich wyglądu. Dyskusję wywołał post na FB przedstawiający fotografie pogodnych i kolorowo ubranych Pań w wieku 60, 70 plus.
Musze przyznać, że ilość komentarzy mnie bardzo ucieszyła, bo to dowód na to, że temat jest ciekawy i chyba jak to się mówi gorący.
Ale równocześnie treść wypowiedzi jest dla mnie, kobiety lat 58, prowadzącej Bloga o takich właśnie kobietach, dająca dużo do myślenia.
Jak bardzo zdania są podzielone i jak wiele jest zaciekłości, braku wyrozumiałości i jakiegoś dziwnego potępienia dla kobiet, które odważyły się uśmiechnąć do świata. Pokazać swój oryginalny styl. Wyjść z cienia niewidzialności, w którym się znalazły tylko dlatego, że przekroczyły jakąś magiczną liczbę 50, 60, 70….
Drogie Panie, zaniedbaną i nieszczęśliwą można być w każdym wieku. I data urodzenia nie ma tu nic do rzeczy. Wiele kobiet, które spotykam a potem pokazuje na moim blogu to kobiety po wielu niełatwych życiowych zakrętach. To często historie, których nawet się nie domyślacie patrząc na kolorowe zdjęcia. Ale rzecz w tym, aby zachować radość życia. Nie dać się wcisnąć w jakieś bezsensowne ramki i schematy. Dojrzałość to również pogodzenie się z wiekiem i upływem czasu. Ale pogodzenie się to nie znaczy odpuszczenie. To nie znaczy zrezygnowanie z marzeń, z zabawy z radości. Nigdy, ale to przenigdy nie rezygnujcie z siebie. Bo młodość to stan umysłu J
A jakie Wy macie zdanie w tej sprawie?
Zdjęcia, które dzisiaj widzicie to efekt naszej wspólnej zabawy. Ubrania nasze, stylizacje nasze a my same prawdziwe. Wiek?  Pomiędzy 52 a 59.
Foto: Kris Rudolf.

2 komentarze:

  1. Zawsze młode, zadbane , kolorowe Dziewczyny!
    Brawo!❤ Kreujcie Kolor i Styl. A tym samym charakter. Jestem z Wami😃
    Pozdrawiam, Sylwia (48💪)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniały post, świwtne stylówki i zabawa na pewno też ☺

    OdpowiedzUsuń